Primarul Capitalei Nicuşor Dan a anunţat că troleibuzele Solaris au ieşit astăzi în probe, iar din februarie vor intra în circulaţie. Acestea fac parte dintr-un lot de 100 de astfel de vehicule cumpărate de Primăria Municipiului Bucureşti, prin fonduri nerambursabile, a adăugat edilul general.
„Troleibuzele Solaris au ieşit astăzi în probe, iar din februarie vor intra în circulaţie”, a scris Nicuşor Dan, marţi pe Facebook.
El a mai spus că noile troleibuze fac parte dintr-un lot de 100 de astfel de vehicule cumpărate de Primăria Municipiului Bucureşti prin fonduri nerambursabile.




























