Poliţiştii au confiscat 610 kilograme de peşte, între care şi sturion, şi au dat amenzi de peste 79.000 de lei în Delta Dunării

Poliţiştii au confiscat 610 kilograme de peşte, între care şi sturion, şi au dat amenzi de peste 79.000 de lei în Delta Dunării
FOTO: Poliţia Română

Poliţiştii Serviciului ”Delta Dunării” au confiscat, în perioada 26 august - 2 septembrie, 610 kilograme de peşte, între care şi sturion, şi au dat 13 amenzi în valoare de 79.200 de lei, în urma mai multor controale la societăţi comerciale, precum şi la persoane care pescuiau ilegal. Nouă persoane sunt cercetate pentru evaziune fiscală şi infracţiuni privitoare la pescuit şi acvacultură.

Recomandările editorilor
Ultima oră