Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa lui Alexandru Cicâldău, Konyaspor, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului Turciei.

Pentru Gaziantep a marcat Mert de la Konyaspor, în minutul 31, în propria poartă.

Oaspeţii au egalat în minutul 42, prin Moreno.

La Gaziantep FK, Florin Niţă a fost integralist, iar Deian Sorescu a intrat pe teren în minutul 61. Alexandru Maxim şi Denis Drăguş nu au jucat, fiind suspendaţi.

La Konyaspor, Cicâldău a jucat pe toată durata partidei.

Echipa din Gaziantep ocupă locul 14 în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce Konyaspor este pe 19, cu 21 de puncte.