Superliga: Universitatea Craiova a învins Dinamo, scor 2-1, datorită unui gol marcat în minutul 90+1

Superliga: Universitatea Craiova a învins Dinamo, scor 2-1, datorită unui gol marcat în minutul 90+1

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, în care golul victoriei a venit în minutul 90+1.

Au marcat Cicâldău '61 şi Nsimba '90+1 pentru olteni, respectiv Stoinov '59.

Universitatea Craiova: L. Popescu - Romanchuk, Ad. Rus, Screciu - Mora, Cicâldău (Băluţă '79), Mekvabishvili (Creţu '90), Bancu - D. Matei (Băsceanu '79), Etim (Nsimba '58), Teles (Baiaram '46). Antrenor: Filipe Coelho.

Dinamo: Epassy - Sivis, Boateng, Stoinov, Opruţ - Soro (Mihai '50), Gnahore, Milanov (Duţu '73) - Musi (Ikoko '86), Puşcaş (Pop '73), Armstrong. Antrenor: Zeljko Kopic.

Cartonaşe galbene: / Kopic '90+4, Opruţ '90+6

Meciul a fost arbitrat de Szabolcs Kovacs, ajutat la cele două linii de Mihai Marius Marica şi Adrian Vornicu. În camera VAR au fost Cătălin Popa şi Lucian Rusandu, arbitrul de rezervă a fost Andrei Moroiţă, iar observator Cristian Nica.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră