Formaţia Lazio Roma, la care joacă Ştefan Radu, a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa Udinese, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Italiei, în care a revenit de la 0-2 şi a condus cu 4-3 până în minutul 90+9.

Ştefan Radu a intrat pe teren în minutul 59.

Udinese a marcat prin Beto ’17, ’32, Molina ’44 şi Arslan ‘90+9. Pentru Lazio au înscris Immobile ’34, Pedro ’51, Milinkovic-Savic ’56 şi Acerbi ’79.

De la Lazio a fost eliminat Patric, în minutul 57. Şi oaspeţii au avut doi eliminaţi, pe Molina ’69 şi pe Walace ‘90+10.

Tot joi, Torino a remizat acasă cu Empoli, scor 2-2. Pentru gazde au înscris Pobega ’10 şi Pjaca ’15. Empoli a marcat prin Romagnoli ’34 şi La Mantia ’73. În minutul 30, de la Torino a fost eliminat Singo.

Lider în clasamentul Serie A este Napoli, cu 36 de puncte. Poziţiile a doua şi a treia sunt ocupate de AC Milan – 35 de puncte şi Inter – 34 de puncte. Lazio Roma ocupă locul 9, cu 22 de puncte, iar Udinese este pe 14, cu 16 puncte.