Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-2), meciul disputat, marţi, pe teren propriu, cu FC Bruges, în etapa a II-a a Grupei A a Ligii Campionilor. Madrilenii au revenit de la 0-2 la pauză, pentru a obţine primul punct în clasamentul grupei din care mai fac parte Galatasaray şi PSG.

Au marcat Ramos '55, Casemiro '85 / Emmanuel Bonaventure Dennis '9, '39.

În minutul 84, Vermer (FC Bruges) a fost eliminat.

Ramos a marcat în minutul 54, iar golul, suspect de ofsaid, a fost validat de VAR. Şi primul gol marcat de belgieni a fost validat cu ajutorul VAR.

Într-un alt meci, din Grupa C, Atalanta a suferit a doua înfrângere consecutivă, scor 1-2, acasă cu Şahtior Doneţk.

Au marcat: Zapata '28 / Junior Moraes '41, Solomon '90+5.

Ilicici (Atalanta) a ratat un penalti, în minutul 16.

La meciul de la Milano a asistat şi antrenorul Mircea Lucescu.