Slavia Praga, fără mijlocaşul Nicolae Stanciu, accidentat, a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-2), meciul disputat, duminică, în deplsare cu Ceske Budejovice, în etapa a XII-a a campionatului Cehiei.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Bradner '10 şi Havel '14. Oaspeţii au revenit după pauză, prin golurile marcate de Olayinka '52 (p) şi Dorley '59.

Skovajsa (Ceske) a fost eliminat, în minutul 77.

În aceeaşi etapă, Jablonec, adversara echiei CFR Cluj în Grupa D a Conference League, a fost învinsă, în deplasare, cu 5-0 (2-0), de Viktoria Plzen.

Formaţia din Plzen este lider, cu 33 de puncte, fiind urmată de Slovacko, 28 de puncte, Sparta Praga, 26 de puncte, şi Slavia, 26 de puncte. Sparta şi Slavia au câte 11 jocuri.

Ceske Budejovice este pe locul 8, cu 15 puncte, iar Jablonec, pe locul 12, cu 11 puncte.