Formaţia FCSB a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dennis Man, în minutul 86 şi Olimpiu Moruţan, în minutul 89.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu - Cebotaru, Cascini - A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc '72), P. Petrescu (Achim '46) - R. Andronic (Rusescu '46). Antrenor: Ilie Poenaru

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - Ov.Popescu (Perianu '46), Moruţan, Tănase, Man, Buziuc (Oct. Popescu '46) - Buş (Vînă '65). Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Cordea '39, Patriche '78 / Man '68, Cristea '75

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de asistenţii Marius Marchidanu şi Alexandru Vodă, iar rezervă a  fost Sorin Costreie.

Observator de arbitri a fost delegat Andrei Ioniţă.