FC Sevilla a câştigat derbiul cu Betis, scor 2-0

FC Sevilla a câştigat derbiul cu Betis, scor 2-0

FC Sevilla a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), rivala locală Betis, în etapa a XIII-a a campionatului spaniol LaLiga.

Au marcat: Acuna '55, Bellerin '81 (a).

Guido Rodriguez (Betis) a fost eliminat, în minutul 45.

În clasament, conduce Real Sociedad, cu 28 de puncte, echipă urmată de Real Madrid şi Sevilla, cu câte 27 de puncte, ambele formaţii având un meci mai puţin, şi de Atletico Madrid, 23 de puncte, de asemenea cu un joc mai puţin.

Betis ocupă locul 5, cu 21 de puncte.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră