Formaţia FC Hermannstadt a câştigat, scor 2-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a cincea a Ligii I.

Hermannstadt a punctat prin autogolul lui Şeroni, din minutul 8, şi prin Romario Pires (89 - penalti), iar FC Botoşani a marcat prin Keyta, în minutul 36.,

FC Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache (Elbers '73), Viera, Stoica, Opruţ - Pires, Dâlbea - Buzan (Vodă '57), Sîntean (Mayoral '56), Jo Santos - F. Fortes. Antrenor: Ruben Albes

FC Botoşani: Hankic - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - J. Rodriguez, Babunski (Ongenda '59) - Patache, Aşkovski (Ofosu '59), Keyta (Roman '83)- Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Stoica '51, Dâlbea '54, Fortes '73, Romario '74, Cristiano '90+5 / Aşkovski '59, Chindriş '68, Ongenda '74, Haruţ '87, Dugandzic '90+7

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de Mircea Grigoriu şi Andrei Constantinescu.

Rezervă a fost Florin Andrei, iar observator Florin Hîncu.