Protest al poştaşilor în faţa Ministerului Cercetării, Inovării şi Digitalizării / Sindicaliştii reclamă ”politica managerială dezastroasă” - FOTO/ VIDEO

Protest al poştaşilor în faţa Ministerului Cercetării, Inovării şi Digitalizării / Sindicaliştii reclamă ”politica managerială dezastroasă” - FOTO/ VIDEO

Sindicaliştii din Poşta Română pichetează, luni, sediul Ministerului Cercetării, Inovării şi Digitalizării, reclamând ”politica managerială dezastroasă”.

Sindicatul Lucrătorilor Poştali din România (SLPR), afiliat BNS, protestează, luni, în faţa Ministerului Cercetării, Inovării şi Digitalizării.

Protestul a începutn la ora 11.30, sindicaliştii având fluiere, steaguri şi vuvuzele.

Sindicaliştii afirmă că poştaşii sunt ”săracii României” şi reclamă ”politica managerială dezastruoasă din cadrul Companiei Naţionale Poşta Română”.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră