Guvernul l-a numit din nou pe Jean Badea în funcţia de subprefect al Capitalei

Guvernul l-a numit din nou pe Jean Badea în funcţia de subprefect al Capitalei

Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern privind numirea lui Jean Badea în funcţia de subprefect al municipiului Bucureşti.

Pe 12 octombrie, Guvernul aprobase o hotărâre pentru eliberarea lui Jean Badea din funcţia de subprefect a municipiului Bucureşti.

Numirea acestuia în funcţie a fost făcută în luna octombrie a anului 2021, după ce Executivul l-a eliberat din funcţia de suprefect al Capitalei pe Sebastian-Nicolae Buşi.

Jean Badea a fost subsecretar de stat în Ministerul Educaţiei, din luna septembrie a anului 2020.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră