Directorul ştiinţific al INSEMEX Petroşani, despre explozia de la Iaşi: A existat o acumulare de gaz în subsolul blocului

Directorul ştiinţific al INSEMEX Petroşani, despre explozia de la Iaşi: A existat o acumulare de gaz în subsolul blocului
FOTO: Inquam Photos/ Liviu Chirica

Directorul ştiinţific al INSEMEX Petroşani, Constantin Lupu, a declarat, sâmbătă, că a existat o acumulare de gaz la subsolul blocului din Iaşi unde s-a produs explozia soldată cu doi morţi şi 11 răniţi, urmând a se stabili cum a ajuns gazul metan în zona imobilului.

Recomandările editorilor
Ultima oră