Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, marţi, decretul privind rechemarea luiGeorge Gabriel Bologan din calitatea de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Regatul Spaniei, transmite Administraţia Prezidenţială.
Pe 1 martie 2022, şeful statului semnase decretul privind acreditarea lui George Gabriel Bologan în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Regatul Spaniei, cu reşedinţa la Madrid, conform sursei citate.




























