Denunţătorul lui Sorin Oprescu: Am primit 400.000 de euro în doi ani de la firme, primarului i-am dus un milion de euro

Denunţătorul lui Sorin Oprescu: Am primit 400.000 de euro în doi ani de la firme, primarului i-am dus un milion de euro

Bogdan Popa, fost şef al Administraţiei Cimitirelor, a povestit, luni, în faţa magistraţilor de la Tribunalul Bucureşti că a primit de la patronii unor firme 400.000 de euro pentru a le oferi contracte publice şi că i-a dus fostului primar general Sorin Oprescu aproximativ un million de euro “pe câmp”, adică la locuinţa edilului din comuna ilfoveană Ciolpani.

Recomandările editorilor
Ultima oră