O ameninţare cu bombă care vizează o societate comercială din Braşov a fost trimisă, joi, pe adresa de e-mail a Poliţiei Locale. Au fost evacuate toate persoanele din incintă şi s-a restricţionat traficul în zonă.
UPDATE: ”În urma investigaţiilor efectuate de către personalul specializat al instituţiilor abilitate s-a constatat faptul că aspectele sesizate nu se confirmă”, a transmis IPJ Braşov.
ŞTIRE INIŢIALĂ: ”La data de 28 iulie 2022, în jurul orei 14.37, pe adresa de corespondenţă electronică a Poliţiei Locale Braşov a fost transmis un e-mail privind faptul că într-o societate comercială situată pe bulevardul 15 Noiembrie din municipiul Braşov s-ar afla un dispozitiv exploziv”, a transmis, joi, IPJ Braşov.
Sursa citată a precizat că în aceste momente sunt efectuate verificări de către toate instituţiile cu atribuţii în domeniu.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
”Au fost dispuse, de urgenţă, măsuri de evacuare a tuturor persoanelor din locaţie, restricţionarea traficului în perimetrul adiacent, fiind efectuate verificări de către personalul specializat”, au mai precizat poliţiştii.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20794086&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.