Buzău: O femeie de 89 de ani a murit în incendiul care i-a cuprins locuinţa

Buzău: O femeie de 89 de ani a murit în incendiul care i-a cuprins locuinţa

O femeie de 89 de ani a murit, duminică, într-un incendiu care i-a cuprins locuinţa. Incidentul s-a petrecut într-o localitate din judeţul Buzău, trupul femeii fiind găsit carbonizat în casă.

"Pompierii buzoieni au fost solicitaţi să intervină pentru stingerea unui posibil incendiu izbucnit la o locuinţă din localitatea Boboc. La faţa locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere şi o ambulanţă SMURD", anunţă, duminică după-amiază, ISU Buzău.

La sosirea echipajelor de intervenţie, incendiul era stins, manifestându-se doar cu degajări de fum.

"În urma evenimentului au fost afectate obiectele de mobilier din două camere ale locuinţei, pe o suprafaţă de aproximativ 15 metri pătraţi. În interiorul imobilului a fost identificată o persoană de sex feminin, în vârstă de 89 de ani, carbonizată", precizează pompierii.

Incendiul a fost lichidat, iar cauza probabilă de producere urmează să fie stabilită.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră