

Facebook va lua măsuri împotriva informaţiilor false răspândite prin intermediul WhatsApp
WhatsApp îşi va avertiza utilizatorii când sunt victime ale unei campanii de dezinformare desfăşurate în masă.
Google înăspreşte regulile pentru monetizarea canalelor de YouTube
Creatorii de conţinut pentru YouTube trebuie să îndeplinească mai multe condiţii înainte să poată câştiga bani prin afişarea reclamelor.
BlackBerry lansează o soluţie de securitate pentru maşinile autonome
Producătorul canadian BlackBerry a lansat o soluţie de securitate menită să protejeze viitoarele maşini autonome.
Netflix a fost aplicaţia care a obţinut cele mai mari venituri în 2017
Pentru prima oară, Netflix s-a clasat pe primul loc anul trecut în topul aplicaţiilor în funcţie de încasările realizate.
Jocuri de Android descoperite cu malware care afişează reclame pornografice
Experţii în domeniul securităţii au descoperit 60 de jocuri pentru Android care includ un malware ce afişează reclame pentru adulţi.
Facebook sacrifică publisherii şi pune accent pe “socializarea activă” în cea mai recentă modificare a algoritmului de rankare
Mark Zuckerberg anunţă o modificare de paradigmă a algoritmului care stabileşte ce tipuri de postări sunt afişate cu prioritate utilizatorilor Facebook.
Cercetătorii din domeniul securităţii au găsit o cale de a accesa grupurile de discuţii din WhatsApp
Un grup de cercetători germani susţine că, în pofida criptării, hackerii pot accesa informaţiile din grupurile de discuţii ale aplicaţiei WhatsApp.
Galaxy S9 va fi prezentat în februarie
Samsung a anunţat oficial că dezvăluirea următorului său top de gamă va avea loc luna următoare.
Router-ele wireless vor folosi în curând un protocol superior de securitate
Începând de anul acesta, router-ele wireless vor beneficia de un nou protocol de securitate, denumit WPA3.
Samsung ar putea lansa primul smartphone pliabil anul acesta
Primul dispozitiv mobil care se închide şi se închide asemenea unei cărţi ar putea deveni realitate chiar la finele acestui an.