Ucraina a câştigat, duminică, pe teren propriu, al doilea meci disputat în Grupa 1 a Ligii B din Liga Naţiunilor, cu scorul de 1-0 (1-0), în faţa formaţiei Slovaciei.

Golul a fost marcat de Iarmolenko, în minutul 80, din penalti. La oaspeţi a evoluat şi fostul jucător dinamovist Adam Nemec, acum la FC Pafos, în Cipru. El a fost înlocuit în minutul 65, de Ondrej Duda.

Ucraina a câştigat şi primul meci disputat în această nouă competiţie a UEFA, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, cu Cehia.

Elevii antrenaţi de Andrei Şevcenko conduc în clasamentul Grupei 1, cu şase puncte. Cehia şi Slovacia au jucat numai câte o partidă până în prezent.