Tottenham, formaţia antrenată de Jose Mourinho, a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată, duminică, în deplasare, cu Middlesbrough, în etapa a treia a Cupei Angliei.

Formaţia din liga a doua (locul 16) a dechis scorul prin Fletcher, în minutul 50. Oaspeţii au egalat prin Lucas Moura '61.

Meciul se va rejuca pe terenul formaţiei Tottenham.

Surpriza zilei în Cupa Angliei a fost eliminarea echipei Crystal Palace, locul 9 în Premier League, învinsă acasă, scor 0-1, de Derby County, locul 17, în Championship.

Chris Martin a marcat golul, în minutul 32. De la gazde a fost eliminat sârbul Luka Milivojevici, în minutul 63.

Wayne Rooney, secundul antrenorului Phillip Cocu, a fost căpitanul echipei Derby County şi a jucat tot meciul.