Echipa italiană Napoli a învins duminică, în deplasare, echipa AC Milan, scor 2-1, într-un meci din etapa a şaptea din Serie A. AS Roma a pierdut, pe teren propriu, scor 0-1, meciul cu Atalanta.

Napoli a cîştigat meciul cu AC Milan, din deplasare, prin golurile marcate de Politano (min. 55 din penalti) şi Simeone (min. 78). Pentru milanezi a marcat Giroud, în minutul 69.

Într-un alt meci, Atalanta Bergamo a învins pe AS Roma, chiar la Roma, cu un gol marcat de Scalvini, în minutul 35.

Napoli şi Atalanta sunt pe primele două locuri din Serie A, cu acelaşi număr de puncte, 17, dar despărţite de golaveraj.