Echipa italiană Juventus Torino s-a impus duminică, pe teren propriu, scor 1-0, în faţa formaţiei AC Fiorentina, într-un meci al etapei a 22-a din Serie A.

Juventus a deschis scorul în minutul 34 prin Rabiot, din pasa lui Di Maria. În minutul 59 Juventus a avut un gol anulat, la Vlahovic, arbitrul Michael Fabbri consultând VAR-ul şi constantând că Vlahovic se afla în ofsaid. Fiorentina a avut un gol anulat în minutul 90, după consultarea VAR. Fabbri a anulat reuşita lui Castrovilli pentru o poziţie de ofsaid a lui Ranieri.

Cu această victorie, gruparea piemonteză a urcat pe locul 9, cu 29 de puncte, la doar un punct de zona cupelor europene.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 22-a din Serie A:

Udinese – Sassuolo 2-2 (Udogie 1, Bijol 28 / M. Henrique 6, N. Perez 47 autogol);

Bologna – Monza 0-1 (G. Donati 25);

Juventus Torino – AC Fiorentina 1-0 (Rabiot 24).