Echipa italiană Juventus Torino a încheiat duminică la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Bologna, în etapa a 32-a din Serie A.

Bologna a deschis scorul în prima repriză, prin Orsolini care a trasformat în minutul 10 un penalti dat după consultarea VAR pentru un fault al lui Danilo la acelaşi Orsolini. Golul egalizator a venit în minutul 60, de la Arkadiusz Milik.

Juventus are 60 de puncte şi ocupă locul 3 în Serie A, iar Bologna este pe locul 8, cu 45 de puncte.

Într-un alt meci disputat duminică în această etapă, Fiorentina a învins cu 5-0 pe Sampdoria. Golurile echipei viola au fost înscrise de Castrovilli (min. 45+2), Dodo (min. 62), Duncan (min. 66), Kouame (min. 76) şi Terzic (min. 88).

AC Fiorentina se află pe locul al 8-lea în Serie A, cu 45 de puncte, iar Sampdoria este ultima clasată, cu 17 puncte.