Echipa italiană Inter Milano a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-2, formaţia Sassuolo, în etapa a 35-a din Serie A.

Atacantul belgian Romelu Lukaku a deschis şi a închis tabela în meciul de sâmbătă cu Sassuolo. El a marcat pentru 1-0 în minutul 41, iar în minutul 55 Ruan a înscris în propria poartă, făcând 2-0. A venit foarte repede, în minutul 58, şi golul lui Lautaro Martinez, iar Inter conducea cu 3-0. Oaspeţii au revenit însă în joc prin două goluri înscrise de Henrique (min. 63) şi Frattesi (min. 77). Milanezii au înscris golul desprinderii în minutul 89, prin Lukaku şi partida s-a încheiat cu victoria lui Inter, 4-2.

În clasament Inter a făcut 66 de puncte şi a trecut pe locul secund, înaintea lui Juventus.