Echipa italiană Hellas Verona a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Juventus Torino, în etapa a 25-a din Serie A.

Gazdele au reuşit să deschidă scorul în minutul 11, prin eurogolul lui Michael Folorunsho şi au mai avut o ocazie bună două minute mai tîrziu. Vlahovic a adus egalarea pentru „Bătrâna Doamnă”, în minutul 24, din penalti. După reluare, în minutul 52, Noslin, unul dintre cei mai periculoşi oameni ai gazdelor, a reuşit să aducă pe Verona în avantaj, însă torinezii au egalat după numai trei minute, prin Rabiot. Ambele echipe au căutat golul victoriei, dar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2 şi oaspeţii se află la al patrulea meci consecutiv fără victorie.

În clasament, Juventus este pe locul al doilea, cu 54 de puncte, iar Verona se află pe 17, cu 20 de puncte.