Scoţianul David Dickinson va arbitra meciul Tromso – CFR Cluj, din Conference League

Scoţianul David Dickinson va arbitra meciul Tromso – CFR Cluj, din Conference League

Arbitrul scoţian David Dickinson va conduce la centru partida Tromso – CFR Cluj, care se va disputa joi, la Tromso, de la ora 20.00, în manşa secundă a turului trei preliminar al Conference League.

Dickinson va avea următoarea brigadă: David McGeachhie, Jonathan Bell (asistenţi), John Beaton, Duncan Nicolson (camera VAR), Lloyd Wilson (rezervă).

Săptămâna trecută, CFR Cluj a fost învinsă acasă cu 5-0 de Tromso, dezastru care a dus la despărţirea de tehnicianul Antonio Folha.

Câştigătoarea dublei manşe se va califica în play-off-ul Conference League.

Poliţia turcă a descoperit, de asemenea, în cadrul unei percheziţii care a durat peste opt ore, un pistol, muniţie şi patru veste antiglonţ, potrivit agenţiilor de presă DHA şi IHA. Sebahattin Şirin, reţinut duminică, este acuzat, printre altele, de vânzarea de bilete pe piaţa neagră, de „tulburarea ordinii publice” în incinta complexelor sportive şi de difuzarea publică de informaţii false.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră