Fundaşul Cristian Săpunaru a marcat un gol, duminică, în meciul pe care echipa lui, Kayserispor, l-a terminat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu Erzurumspor, în etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal.

Săpunaru a deschis scorul, în minutul 32, cu prima sa reuşită în campionat, în acest sezon, iar Antalyali a egalat, în minutul 45+3.

La oaspeţi, Săpunaru a jucat până în minutul 72, când a fost înlocuit de Gyan, şi a primit un cartonaş galben, în minutul 38, în timp ce portarul Silviu Lung jr. nu a fost convocat pentru acest meci.

Kayserispor ocupă locul 13, cu 19 puncte, iar Erzurumspor este pe locul 16, cu 16 puncte. Lider este Istanbul BB, cu 35 de puncte.