PSG şi-a luat revanşa după finala Ligii Campionilor pierdută anul trecut şi a eliminat-o pe Bayern Munchen. Bavarezii au câştigat meciul retur cu 1-0, la Paris, după ce au pierdut prima manşă, acasă, cu 2-3, dar părăsesc competiţia în sferturi la numărul de goluri marcate în deplasare. Şi Chelsea a obţinut calificarea în semifinale după ce a pierdut acasă, scor 0-1, cu FC Porto.

Rezultatele înregistrate, marţi, în manşa a doua a sferturilor de finală, sunt următoarele:

PSG - Bayern Munchen, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Choupo-Moting '40

În tur, PSG s-a impus cu 3-2.

Chelsea - FC Porto, scor 0-1 (0-0)

A marcat: Taremi '90+4 (gol spectaculos din foarfecă).

În tur, Chelsea s-a impus cu 2-0.

Această partidă a avut loc la Sevilla, din cauza pandemiei de coronavirus.