PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), în meciul disputat cu campioana AEK Atena, în etapa a XIX a campionatului grec de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 11, prin Mauricio, apoi au rămas în zece jucători după eliminarea lui Jaba, din minutul 32. Ponce a reuşit egalararea, în minutul 74.

Fundşul Alin Toşca a rămas pe banca de rezerve la echipa lui Lucescu.

Acestea au fost primele puncte pierdute de PAOK, după nouă succese consecutive, în campionat. Totuşi, formaţia din Salonic se menţine pe primul loc în clasament, cu 51 de puncte, urmată de Olympiacos Pireu, cu 45 de puncte, şi de AEK Atena, cu 37 de puncte.