Mijlocaşul român Alexandru Mitriţă a marcat sâmbătă un gol pentru echipa Al-Raed, antrenată de Marius Şumudică, în înfrângerea suferită acasă, scor 2-4 cu Al Feiha.

Al-Raed a început meciul cu Al-Feiha din etapa a 13-a a Saudi Pro League avându-i titulari pe cei doi fotbalişti români, portarul Silviu Lung jr şi mijlocaşul Alexandru Mitriţă.

Chiar dacă Al-Raed a deschis scorul în minutul 36, oaspeţii au replicat prin două goluri înscrise în minutele 41 şi 43, preluând conducerea. Mitriţă a egalat în minutul 45, însă trupa antrenată de românul Marius Şumudică a pierdut meciul cu 2-4, prin două goluri primite pe final, în minutele 87 şi 90+5.

Al-Raed se află pe locul 11 cu 16 puncte. În Saudi Pro League evoluează 16 echipe.