Echipa Lazio, cu fundaşul Ştefan Radu titular, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Brescia, în etapa a XVIII-a a campionatului italian Serie A. Lazio a înregistrat a noua victorie la rând în competiţia internă.

Au marcat Mario Balotelli, în mintul 18, pentru gazde, respectiv Immobile '42 (p) şi '9+1.

În minutul 40, Andrea Cistana (Brescia) a fost eliminat.

Radu a primit un cartonaş galben, în minutul 56, apoi a fost schimbat cu spaniolul Jony, în minutul 59.

În urma acestui rezultat, Lazio este pe locul 3, cu 39 de puncte, după Inter Milano şi Juventus, cu câte 42 de puncte, care nu au evoluat în această etapă. Şi echipa din capitala Italiei are un meci nedisputat încă.