Lazio a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Brescia, în etapa a XXXVII-a, penultima, a campionatului italian Serie A.

Correa a deschis scorul, în minutul 17, iar Immobile a marcat, în minutul 82, golul său cu numărul 35 în campionat, cu care urcă pe locul I în topul golgheterilor europeni.

La gazde, Ştefan Radu nu a jucat, fiind accidentat.

Alte rezulatte înregistrate, miercuri, în Serie A:

Sampdoria - AC Milan, scor 1-4;

Sassuolo - Genoa, scor 5-0;

- La gazde, fundaşul Vlad Chiricheş nu a fost în lot, fiind accidentat.

Udinese - Lecce, scor 1-2;

Verona - Spal, scor 3-0.

În urma acestor rezultate, Lazio se menţine pe locul 4, cu 78 de puncte, la egalitate cu Atalanta, de pe locul 3, şi după Juventus, deja campioană, care a acumulat 83 de puncte, şi după Inter, 79 de puncte.

În subsolul clasamentului, Lecce, locul 18, retrogradabil, cu 35 de puncte, îşi va disputa menţinerea în prima ligă în ultima etapă, cu Genoa, locul 17, de Serie A, cu 36 de puncte.