Formaţia Real Madrid a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Osasuna într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Spaniei.

Real Madrid a deschis scorul prin Vinicius Junior, în minutul 42. Pentru Osasuna a egalat Kike Garcia ’50.

De la oaspeţi a fost eliminat David Garcia în minutul 78. Un minut mai târziu, Benzema a ratat un penalti.

Alte rezultate din LaLiga:

Espanol – Valencia 2-2

Au marcat: Joselu ’56, Darder ’83 / Paulista ’53, Comert ‘90+6

În minutul 86, a fost eliminat Marcos Andre de la Valencia. În minutul 90+2, a primit cartonaş roşu şi Braithwaite, de la gazde.

Celta Vigo – Betis 1-0

A marcat: Veiga ‘9

În minutul 20, de la Betis a fost eliminat Luiz Felipe.

Girona – Real Sociedad 3-5

Au marcat: Riquelme ’23, Martinez ’28, Castellanos ’48 / Sorloth ‘8, ’43, Mendez ’66, Zubimendi ’71, Kubo ‘84

Partida Rayo Vallecano – Elche se va disputa luni.