Echipa spaniolă Almeria a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia FC Sevilla, în etapa a 23-a din La Liga.

Almeria a deschis scorul în minutul 38, prin Adri Embarba, însă andaluzii au lovit pe final de meci. Mai întâi a egalat Dodi Lukebakio, în minutul 81, pentru ca Lucas Ocampos să-i aducă pe oaspeţi în avantaj, cinci minute mai târziu. Antrenorul gazdelor, Gaizka Garitano, a avut un moment de inspiraţie, introducându-l în joc pe Marezi, în minutul 88 şi acesta a egalat în minutul 90+5, cu o lovitură de cap din centrarea lui Sergio Arribas, stabilind rezultatul final, 2-2.

Pentru Almeria, echipă fără victorie, este al 10-lea punct stagional, formaţia ocupând ultimul loc al clasamentului, al 20-lea.

FC Sevilla este pe locul 14, cu 28 de puncte.