Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol pentru echipa sa, Ludogoreţ Razgrad, în partida disputată, duminică, în deplasare, cu Dunav Ruse, scor 2-0 (1-0), în etapa a XX-a a campionatului bulgar de fotbal.

Keşeru a jucat tot meciul şi a înscris golul de 2-0, în minutul 81, după ce polonezul Swierczok a deschis scoul, în minutul 16. Internaţionalul român are 15 goluri marcate în această ediţie a campionatului, fiind pe locul secund în clasamentul gogheterilor, după Stanislav Kostov de la Levski Sofia.

La oaspeţi, a jucat tot meciul şi fundaşul Cosmin Moţi.

Ludogoreţ conduce în clasament, cu 51 de puncte, urmată de ŢSKA Sofia, cu 42 de puncte, dar care nu a jucat în această etapă, şi de Levski, cu 41 de puncte.