Gaziantep anunţă că antrenorul Marius Şumudică nu va fi pe bancă la meciul cu Malatyaspor. Secudul Cristian Petre îi va lua locul

Gaziantep anunţă că antrenorul Marius Şumudică nu va fi pe bancă la meciul cu Malatyaspor. Secudul Cristian Petre îi va lua locul

Clubul Gaziantep Gazikeşir a anunţat, duminică, într-un comunicat, că antrenorul principal Marius Şumudică nu va fi pe banca de rezerve la meciul cu Malatyaspor, din etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal, ultima a turului.

Echipa va fi condusă de secundul Cristian Petre.

"Sperăm ca directorul nostru tehnic să fie într-o bună stare de sănătate cât mai repede", se arată în comunicatul clubului.

Meicul Gaziantep - Malatyaspor este programat duminică, de la 15.30.

Tehnicianul echipei Gaziantep FK, Marius Şumudică, a declarat, marţi seară, la Digi Sport, că se confruntă cu probleme de sănătate în această perioadă, el suferind o pneumonie.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor