FC Hermannstadt a terminat la egalitate, marţi, scor 2-2 (0-1), partida amicală disputată în Antalia, cu formaţia FC Taraz, nou-promovată în prima ligă din Kazahstan.

Echipa din Kazahstan a deschis scorul în minutul 25, dar Dandea a egalat în minutul 78, din lovitură de la 11 metri. În ultimele minute, echipa Taraz a înscris încă un gol şi după două minute Dandea a egalat din nou, tot din penalti.

Antrenorul Vasile Miriuţă a început cu Căbuz - Nemanja, Dandea, Stoica, Petrescu - Tătar, Dâlbea, Offenbacher - Dumitriu, Tsoumou, Lendrici. Pe parcursul meciului au mai intrat: Moreira, Pirvulescu, Acsinte, Blănaru, Company, Pamfile si Kuka.