Jiangsu Suning, echipă antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu Shanghai SIPG, în prima manşă a semifinalelor campionatului Chinei.

"Gazdele" au decshis scorul, în minutul 55, prin brazilianul Alex Teixeira. Egalarea a venit în minutul 81, dintr-un autogol al lui Zhang Cheng.

În minutul 69, Muzepper Mirahmetjan (Shanghai SIPG) a fost eliminat.

Returul va avea loc luni.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Beijing Guan şi Guangzhou Evergrande. În partida considerată pe teren propriu pentru Beijing Guan (meciurile au loc la Suzhou), scorul a fost 0-0. Returul este programat tot luni.