Echipa germană Bayer Leverkusen a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia Werder Bremen, în etapa a 24-a din Bundesliga. Într-un alt meci, Union Berlin a încheiat la egalitate, scor 1-1, în deplasare, cu echipa Wolfsburg.

Union Berlin a condus cu 1-0 la Wolfsburg timp de 12 minute, însă gazdele au egalat în minutul 84 şi berlinezii sunt doar pe locul 4 în Bundesliga, cu 45 de puncte, la egalitate cu echipele de pe locul 3 (RB Leipzig) şi locul 5 (Freiburg). Freiburg a învins greu, pe teren propriu, pe Hoffenheim, după ce japonezul Ritsu Doan a marcat golul victoriei în minutul 89.

Bayer Leverkusen a reuşit o victorie la limită la Bremen, cu Werder, scor 3-2, şi se află pe poziţia a noua, cu 34 de puncte.

Rezultatele obţinute duminică, în etapa a 24-a din Bundesliga:

Freiburg – Hoffenheim 2-1 (Eggestein 5, Ritsu Doan 89 / Stiller 49);

Werder Bremen – Bayer Leverkusen 2-3 (Ducksch 30, Fullkrug 86 / Bakker 34, Frimpong 56, Hlozek 83);

Wolfsburg – FC Union Berlin 1-1 (Wimmer 84 / Juranovic 72).