Formaţia Bayern Munchen a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa VfB Stuttgart, şi a înregistrat a patra victorie consecutivă în Bundesliga. Unicul gol al meciului din etapa a XVII-a a campionatului Germaniei a fost marcat de Muller, în minutul 79.

Tot sâmbătă, FC Koln a învins VfL Wolfsburg, scor 1-0, Eintracht Frankfurt a remizat cu Schalke, scor 2-2, Augsburg cu Freiburg, scor 3-3.

O remiză a obţinut şi echipa lui Alexandru Maxim, FSV Mainz, scor 2-2, cu Werder Bremen. Maxim a fost introdus pe teren în minutul 71 şi a primit un cartonaş galben, în minutul 81.

Tot sâmbătă mai are loc meciul Borussia Dortmund - Hoffenheim, iar partidele Hannover '96 - Bayer Leverkusen şi Leipzig - Hertha Berlin se dispută duminică.