Medicii ieşeni spun că băiatul internat cu simptome de sindrom hemolitic răspunde la tratament, iar evoluţia sa este bună

Medicii ieşeni spun că băiatul internat cu simptome de sindrom hemolitic răspunde la tratament, iar evoluţia sa este bună
Băiatul internat cu simptome de sindrom hemolitic răspunde la tratament (Foto: Inquam Photos / Octav Ganea)

Starea copilului de un an şi două luni din Bacău, internat la spitalul Sfânta Maria din Iaşi, cu simptome ale sindromului hemolitic uremic, s-a îmbunătăţit în ultimele 24 de ore, medicii susţinând că băiatul răspunde la tratament şi că evoluţia sa este bună.

Recomandările editorilor
Ultima oră