Lider sindical: I-am şi spus lui Dîncu, a fost ca un reproş: ”Sunteţi din educaţie şi am ajuns să ne milogim la alţi profesori”

Lider sindical: I-am şi spus lui Dîncu, a fost ca un reproş: ”Sunteţi din educaţie şi am ajuns să ne milogim la alţi profesori”
FOTO: Inquam Photos/ Octav Ganea

Liderul Uniunii Sindicatelor Libere din Învăţământul Preuniversitar (USLIP) Iaşi, Laviniu Lăcustă, a declarat că şi-ar fi dorit mai mult de la discuţiile cu vicepremierul Vasile Dîncu şi a susţinut că nu este normal ca profesorii să se ”milogească” la Dîncu sau chiar la preşedintele Klaus Iohannis, în condiţiile în care şi ei provin din învăţământ.

Recomandările editorilor