Florin Manole, ministrul Muncii, anunţă că de la 1 octombrie 2025, REVISAL devine REGES-ONLINE, un pas spre mai multă transparenţă, siguranţă şi accesibilitate permanentă la istoricul contractelor de muncă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

”De la 1 octombrie 2025, REVISAL devine REGES-ONLINE. Este un pas spre mai multă transparenţă, siguranţă şi accesibilitate permanentă la istoricul contractelor de muncă. Nu e nevoie să mutaţi datele, totul este deja în sistem. Trebuie doar să vă creaţi cont, rapid şi simplu”, anunţă ministrul Muncii.

”Îi încurajez pe angajatori să se înroleze din timp, pentru a evita aglomeraţia şi amenzile, dar mai ales pentru a arăta responsabilitate faţă de oamenii pe care îi au în grijă”, precizează Florin Manole.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.