Aproape 4.000 de profesori ieşeni, în favoarea boicotării examenelor naţionale. Ei sunt nemulţumiţi de măririle salariale propuse de Guvern

Aproape 4.000 de profesori ieşeni afiliaţi la cel mai mare sindicat al cadrelor didactice din judeţ au semnat în favoarea boicotării examenelor naţionale, liderii sindicali atenţionând că întreaga responsabilitate pentru eventualele disfuncţii în derularea examenelor aparţine Ministerului Educaţiei. Profesorii sunt nemulţumiţi de sistemul actual de salarizare, dar şi de măririle propuse de Guvern.

Recomandările editorilor