Echipa engleză West Ham United a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia daneză Silkeborg. Slavia a întrecut la limită pe Ballkani, în grupa G.

West Ham a adunat cinci victorii din cinci meciuri în grupa B şi este calificată în play-off-ul Conference League cu 15 puncte. Ultima victorie a fost un 1-0 cu Silkeborg, la Londra. Lanzini a înscris unicul gol al meciului, din penalti, în minutul 24.

În grupa G, Slavia Praga s-a impus în Kosovo, la Pristina, învingând pe Ballkani cu 1-0 prin golul marcat de Lingr în minutul 76. Cu această victorie, cehii au egalat la puncte pe CFR Cluj, iar calificarea se va juca în utima etapă.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Rezultatele înregistrate joi în Conference League:

Grupa A: AC Fiorentina – Istanbul Başakşehir 2-1; Hearts – RFS 2-1

Grupa B: Anderlecht – FCSB 2-2; West Ham United – Silkeborg 1-0

Grupa C: Austria Viena – Lech Poznan 1-1, Villarreal – Hapoel Beer-Sheva 2-1

Grupa D: OGC Nice – Partizan Belgrad 2-2; meciul Slovacko – FC Koln a fost amânat pentru vineri, la ora 14:00.

Grupa E: FC Vaduz – AZ Alkmaar 1-2; Dnipro-1 – Apollon Limassol 1-0

Grupa F: Shamrock Rovers – Gent 1-1, Molde – Djurgarden 2-3

Grupa G: Sivasspor – CFR Cluj 3-0; Ballkani – Slavia Praga 0-1

Grupa H: FC Basel – Zalgiris 2-2; Slovan Bratislava – Pyunik 2-1.