Trei alegători din Iaşi au primit buletine de vot în plus la alegerile pentru primar; unul dintre ei, şi pentru CJ; BEC: E simplă eroare

Trei alegători din municipiul Iaşi au primit câte un buletin de vot în plus la alegerile pentru primar, iar unul dintre aceştia şi un buletin suplimentar pentru Consiliul Judeţean, Biroul Electoral Central considerând că a fost o simplă eroare, nefiind vorba despre o fraudă electorală.

Recomandările editorilor
Ultima oră