Klaus Iohannis a numit un ambasador al României în Columbia şi Republica Dominicană, cât şi în calitate de ambasador al ţării noastre în Panama

Klaus Iohannis a numit un ambasador al României în Columbia şi Republica Dominicană, cât şi în calitate de ambasador al ţării noastre în Panama

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, marţi, decretul pentru numirea unui ambasador al României în Republica Columbia şi în Republica Dominicană, şi în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Panama, transmite Administraţia Prezidenţială.

Astfel, potrivit sursei citate, şeful statului a semnat decretul „privind acreditarea domnului Manuel Pleşa, ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Columbia şi în Republica Dominicană, şi în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Panama, cu reşedinţa la Bogota”.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor