Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, marţi, decretul pentru numirea unui ambasador al României în Republica Columbia şi în Republica Dominicană, şi în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Panama, transmite Administraţia Prezidenţială.
Astfel, potrivit sursei citate, şeful statului a semnat decretul „privind acreditarea domnului Manuel Pleşa, ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Columbia şi în Republica Dominicană, şi în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Panama, cu reşedinţa la Bogota”.




























