Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, miercuri, decretul pentru acreditarea Genţianei Şerbu ca ambasadoare a României în Republica Kenya, transmite Administraţia Prezidenţială.
Astfel, conform sursei citate, şeful statului a semnat „decretul privind acreditarea doamnei Genţiana Şerbu, ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Kenya şi reprezentantul României pe lângă UNON, UNEP şi UN-HABITAT, şi în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Republica Burundi, Republica Uganda şi Republica Rwanda, cu reşedinţa la Nairobi”.



























