Trei tehnicieni au fost răniţi, dintre care doi grav, după o explozie accidentală care a avut loc joi în timpul unor lucrări într-o cameră tehnică a companiei Orange, a aflat AFP de la surse din poliţie.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Gigantul francez de telecomunicaţii a confirmat AFP un „accident major” la un site tehnic din Paris, fără a da mai multe detalii.

Potrivit unei surse din poliţie, accidentul a avut loc pe Avenue de Saxe, în arondismentul 7, în timp ce tehnicienii efectuau lucrări de sudură. Un incendiu a izbucnit cu puţin înainte de ora locală 10:30, provocând o explozie.

Potrivit pompierilor, care au intervenit din cauza unei posibile scurgeri de gaz, un aparat de aer condiţionat ar fi explodat în timpul acestei intervenţii.

Cauza incendiului rămâne totuşi necunoscută, iar cei trei tehnicieni răniţi au fost preluaţi de echipajele de salvare şi transportaţi la spital. Doi dintre ei suferă de arsuri grave.

 

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.