Iranul a eliberat nouă dintre cei 12 membri indieni ai echipajului unui petrolier sub pavilion panamez, imobilizat la 14 iulie, a anunţat vineri Ministerul indian de Externe, relatează AFP.
Teheranul a acuzat nava - MT Riah - că transporta petrol de contrabandă, în contextul unor tensiuni tot mai puternice între Guvernul iranian, Regatul Unit şi Statele Unite pe tema navigaţiei în Strâmtoarea Ormuz.
New video’s come out showing the #IRGC’s hijacking of the MT RIAH. #Iran pic.twitter.com/bZF4HCljWX
— I N T Ξ L W Λ V Σ (@inteldotwav) July 18, 2019



























